תמונת מופע: פסטיבל הג'אז - אבטה בריהון ואמני ניו אורלינס

פסטיבל הג'אז - אבטה בריהון ואמני ניו אורלינס

פסטיבלים
חמישי, 31 מאי 2018 20:30
משך 150 דקות

פרטי האירוע

פסטיבל הג'אז "צליל משותף" לציון יום העלייה ו-70 שנה למדינה, אשר יוקדש למסורת המוזיקה של ניו אורלינס. זוהי שנתו השישית של הפסטיבל, שמשלב מגוון סגנונות מוזיקאליים בג'אז.

ההרכב הגדול של נגן הסקסופון הישראלי, אבטה בריהון. בריהון עם קבוצת נגנים וירטואוזים מציע לכולנו מופע מרגש, שכולו גילויים וחיבורים מוזיקליים הנעים על קו התפר שבין אדיס אבבה, ניו אורלינס וירושלים.

אבטה בריהון הוא סקסופוניסט נפלא וזמר בחסד. בריהון נולד באדיס אבבה, אתיופיה. אבטה, שזכה לכינוי "ג'ון קולטריין האתיופי" כבר בצעירותו, היה על המסלול להפוך לכוכב באתיופיה, כשהחליט לעלות לישראל בעקבות משפחתו ב-1999.

כמו רבים מבני קהילתו, הוא חווה קשיי קליטה רבים, נאלץ לזנוח את הסקסופון ולעבוד בשטיפת כלים וכמעט איבד את יכולות הנגינה בעקבות יבלות שלא הגלידו בידיו. בדרך נס, הצליחו מספר מוזיקאים מקומיים להשיב את בריהון לקדמת הבמה ומאז הוא יוצר, מנגן ושר בהרכבים כגון: אנסמבל ראס דשן, אנסמבל תזטה, כולומה ואף שיתף פעולה עם אריאל זילבר, ערן צור אנסמבל מזרח-מערב ועוד.

ינעלו את הערב שלושה מוזיקאים המובילים מניו אורלינס מגיעים להופיע ולנגן מוזיקה ג'אז.  האמנים- טרנס טאפלין (טרומבון), גרג אגיד) קלרינט), ובריאן ריצ'בורג (תופים).

הכניסה חופשית!

צפה בסרטון

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים